5
Kvě
2016
0

Jaký vlastně byl „Třešňový den“

 

Tresnovy_den_v_Loretanske_zahrade_2016_C

V sobotu 23.4.2016 se nám podařilo uskutečnit v  pořadí pátý Třešňový den. Každoročně od roku 2011 se koná poslední dubnovou sobotu v Loretánské zahradě na Hradčanech, kde v tu dobu kvete třešeň. Letos to ovšem byla hruška, protože jaro si trochu pospíšilo a třešeň odkvetla o týden dřív. Tento termín znamená veliký stres pro nás, protože nikdy nevíme jak nás dubnové počasí překvapí. Byly jsme napnuté do poslední chvíle. Pro tentokrát vše dobře dopadlo, i když sluníčko nám jako v minulém roce nepřálo, pršet začalo přesně v 18 hodin, když jsme zavíraly bránu.

V letošním roce jsme díky finanční podpoře formou spolupořadatelství s MČ Praha 1 rozšířili nabídku her a zábav především pro děti  – děti mohly malovat perníčky pod dohledem perníkářek z Perníčkova snu – obchodu z Prahy 1 v Haštalské ulici. Jimi vyrobené perníčky a perníky byly nejen krásné, ale i výborné – také se po nich jen zaprášilo.

Rozšířily jsme také počet spolupracovníků, kteří dohlíželi na dětské hry a soutěže, které dětští návštěvníci silně prožívají, protože výhrou je vždy sklenička medu. Malí i velcí mohli vyzkoušet Slackline, která byla neustále plná. Mohli  čarovat s bublinami, zahrát badminton přes síť a také si kopat s míčem. Při fotbálku ovšem získaly i nechtěné, zato velmi nadšené psí spoluhráče. Letos byla uspořádána velká soutěž v odhadu počtu pampelišek nasbíraných do veliké skleněné nádoby . A výherce, který se svým odhadem počtu pampelišek ve sklenici přiblížil nejvíce, obdržel jako výhru sklenici medu. Jako každoročně se velkému zájmu těšila výroba svíček a figurek z voskových mezistěn, nebo malování.

V tomto roce se nám konečně podařilo uspořádat i „bleší trh“, který ocenily především dívky, protože zjistily, že se za cenu 5,– až 10,– Kč mohou získat neuvěřitelné cennosti do své dívčí výbavy. Některé holčičky ve svých úlovcích strávily celé odpoledne.

Protože jsme především včelařky – byl přítomni i včelaři, kteří zájemcům vysvětlovali nad úly a modely květin i včel , jak včelky žijí a pracují a rozdávali propagační materiály nejen o včelaření, ale i ochraně životního prostředí .

Celé odpoledne bylo možno strávit s dětmi i bez dětí, s pejsky i bez nich, se sklenicí piva nebo limonády, s pečeným buřtem na piknikové dece v prostředí krásné Loretánské zahrady a ještě se něco přiučit o zázraku přírody, který se jmenuje VČELA.

Napište komentář