21
Dub
2012
0

Třešňový den 2012

Oslava kvetení ovocných stromů a první snůšky se konala v Loretánské zahradě. Byla pojednána jako piknik v zahradě pod rozkvetlou třešní a byla přístupná veřejnosti. Ohlásili jsme ji inzerátem v Malostranských novinách a letáky. Proběhla za účasti členů včelařského spolku, dětí z dětského včelařskéhé kroužku, sousedů z Hradčan a Malé Strany, ale také lidí, které zaujala naše akce.

Na pikniku jsme zájemcům rozdávali materiály o medu a o tom, že bez včel to nejde, o včelaření, o pražských lesích a parcích. Povídali si se zájemci o včelách a předvedli něco ze včelařských potřeb. Přijeli nás podpořit i přátelé včelaři z naší svazové pobočky. Přivezli výukový včelí úl, který zajímal dospělé i děti a všichni si tak mohli prohlédnout nanečisto, co se dá všechno najít v úlu.

Děti hrály různé hry, připravili jsme jim možnost zkusit si plstění z ovčí vlny a vyrobit včelám barevnou vlněnou uteplivku na zimování. V nestálém dubnovém počas nám téměř celé odpoledne svítilo slunce. Účast jsme odhadli podle počtu opečených a snězených klobásek na nejméně 120 lidí. Závěr byl jednoznačný, příští rok se musíme sejít znovu.

Mohlo by se vám líbit

Třešňový den 2014
Třešňový den 2013 – oslava třešňových květů

Napište komentář